Nõo Põhikooli koduleht

Add Your Heading Text Here

Toimus võõrkeeltele pühendatud nädal

Veebruarile läksime põhikoolis vastu võõrkeeltele pühendatud nädalaga. Inglise, saksa ja vene keele tundides said noored end proovile panna erinevates võistlustes ja mängudes ning näidata ka oma loomingulisust. 

Inglise keele tundides toimusid traditsioonilised viktoriinid inglise keele ja inglise keelt kõnelevate riikide kultuuriteadmiste peale ning 3.-5. klasside õpilased näitasid kiirust Spelling Bee võistlusel. Nooremad näitasid oma loovust luuletuste kirjutamisel ja kujundamisel, 6.-9. klasside õpilased tutvusid erinevate monarhidega, uurisid nende elulugusid, kujundasid nende kohta plakateid ja tutvustasid oma töid ka teistele. Valminud töödega saab tutvuda inglise keele koridoris, B-korpuse kolmandal korrusel. 

Raamatukogus oli 1. veebruaril märgata sagimist, sest korraldasime Tartumaa koolide 8. klasside õpilastele mõeldud inglise keele olümpiaadi. Meid esindasid Kaspar Matson, Joosep Aarna, Grete-Ly Aal ja Meribel Aart, kellest parimana saavutas Kaspar 6. koha. 

Vene keele õpetajad korraldasid oma tundides lugemisvõistluse ning vene keelele ja kultuurile pühendatud viktoriini. Õpilased koostasid ise venekeelseid ristsõnu, mis pärast kaaslastele lahendamiseks jagati. 

Saksa keele tundides kujundasid õpilased plakateid, otsisid sõnu ja nuputasid samuti viktoriini kallal. Võõrkeelte nädalasse jäi ka Ülenurmel toimunud saksakeelne ühiskokkamise üritus Kochnachmittag, kus meie kooli esindasid Grete Kask, Arlo Leon Tuvikene ja Meribel Aart.  

Inglise ja saksa keele tundidesse õnnestus tuua ka külalisi, kes tutvustasid õpilastele oma kodumaad ning rääkisid, mis neid Eestisse toob. Inglise keele tundides kohtusid õpilased ameeriklase Aleci ja ungarlase Göyrgyga, kes elavad, õpivad ja töötavad Eestis ning soovivad ka oma edasist elu Eestiga siduda. Saksa keele tundides kohtusid 7. ja 8. klasside õpilased külalisõpetaja Joachim Matthias Gerholdiga, kes on meie oma kooli lapsevanem! Lastel oli huvitav ja küsimusi jätkus vahetundidessegi.

Üks nädal möödus kiirelt, seetõttu jätkus nokitsemist ka edasistesse tundidesse.

Evelin Leerima,
inglise keele õpetaja

“Kroonitud peade” plakatikonkursi töö
“Kroonitud peade” plakatikonkursi töö
“Kroonitud peade” plakatikonkursi töö