Nõo Põhikooli koduleht

Add Your Heading Text Here

Mõttespordi hooaja kokkuvõte

Nõo Põhikooli õpilased osalesid edukalt Mõttespordi olümpiaadil. Õppeaasta jooksul sai kokku neljal nädalal oma oskusi proovila panna Vint.ee keskkonnas teiste koolide õpilastega males, kabes, gomokus, ristsõnade ja sudokude lahendamises. Võitlustest võttis osa üle Eesti 81 kooli kokku 1098 õpilasega. Eraldi arvestust peeti algkooli (1.-4. klass) ja põhikooli (5.-9. klass) võistlusklassides.

Nõo Põhikooli esindas 29 õpilast, kes kõik pingutasid tublilt ja aitasid koolil saavutada häid tulemusi. Vaatamata sellele, et ühelgi alal ei õnnestunud koolil saavutada võidukarikat, saavutati palju kohti esimese kuue hulgas.
Algkooli võistkond saavutas: males 4. koht, kabes 3. koht, gomokus 3. koht, ristsõnades 3. koht ja sudokudes 5. koht. Kõikide alade kokkuvõttes 3. koht.
Põhikooli võistkond saavutas: gomokus 5. koht ja sudokudes 4. koht. Kõikide alade kokkuvõttes 6. koht.

Individuaalselt saavutasid viie ala kokkuvõttes parimaid tulemusi:
Algkoolis (osales 532 õpilast):
Karl Miko Põdra 2. koht (üksikaladel väga head tulemused males, kabes, gomokus, ristsõnades, sudokudes)
Kaspar Kuusesaar 6. koht (üksikaladel väga head tulemused kabes, gomokus, ristsõnades, sudokudes)
Marie Raudsepp 9. koht (üksikaladel väga head tulemused kabes, gomokus, ristsõnades, males)
Mairo Lehtoja 18. koht (üksikaladel väga head tulemused males)
Põhikoolis (osales 452 õpilast):
Eero Sven Tuvikene 6.koht (üksikaladel väga head tulemused kabes, gomokus, ristsõnades, sudokudes)
Arlo Leon Tuvikene 26. koht (üksikaladel väga head tulemused gomokus, ristsõnades, sudokudes)

Üksikaladel saavutasid õpilased 2 medalit ja sarja kokkuvõttes saadi gomokus algkoolis kaksikvõit. Kuldmedal Karl Miko Põdra, kellel õnnestus võita kõik turniirid ja hõbemedal Kaspar Kuusesaar. Kõige napimalt jäi medalist puudu Eero Sven Tuvikesel, kes gomokus saavutas 4. koha. Lisaks eespool välja toodud õpilastele saavutasid etappidel häid tulemusi ka Tim Ilmar Tuvikene gomokus ja Grete Kask sudokudes.

Kõik ei saavutanud küll esimesi kohti, kuid mängurõõmu jätkus kõigile. Rõõm oli näha, et lapsed tulid suure innuga ja pingutasid mängudes ning arengut oli märgata iga etapiga. Kuna vanuseklassid on suure vahega, siis noorematel on kindlasti raskem, aga harjutamine teeb meistriks. Seega järgmistel aastatel on kindlasti juba lihtsam. Head mõttemängude mängimist ja kohtumiseni järgmisel aastal.

Mikk Põdra
Õpilaste motivaator-koordinaator