Nõo Põhikooli koduleht

Add Your Heading Text Here

Loovainete nädala kokkuvõte

Märtsi viimane nädal oli loov- ja oskusainete nädal. Selle raames toimus Georgi Karasjovi loovtööna valminud kontsert  muusikakooli saalis ning muusikakooli õpilaste esinemine algklassidele.

Iga päev esitati ühe aine päevaküsimus, millele said kõik oma nutiseadmes vastata. Kõikide õigesti vastanute vahel loositi välja üks auhinna saaja, kelleks osutus käsitöös Romeo Parol (6.a); kehalises Iiris Kalamees (5.b); muusikas Karola Eliise Hütter (7.b);  kunstis Rahel Mäe (9.a); tehnoloogias Kristjan Soidla (9.b). Kõige aktiivsem loovnädala küsimustele vastaja klass oli 8.b.

Vahetundide ajal toimusid kehalises kõigile huvilistele mõeldud võistlused. 1.-3. kl võistluse “Pallivise üle võrgu” võitsid Kenneth Soom (1.c) ja Melinda Kübar (1.a) ja 4.-9. kl võistluse “Võrkpalli servid täpsuse peale” võitsid Remita Brikkel (8.b), Loviise Männiste (8.b) ja Risto Andressoo (7.a) ning Rando Penner (4.a) ja Reta Reinberk (4.b).

Nädala keskel toimus kiirust ja osavust nõudev osaoskuste võistlus 5.klasside ja 8.klasside kolmeliikmelistele võistkondadele. Võisteldi näiteks T-särkide pesulõksudega nöörile riputamises kiiruse peale ja  tekilina peale panemises või naelte löömises.

5. klasside arvestuses võitis 5.a võistkond koosseisus Aaron Kubri, Robin Öpik ja Henri Hütter, 8.klasside parim oli 8.b võistkond koosseisus Armin Aun, Siim-Kaarel Põlluste ja Remita Brikkel.

Loovnädalal algas ka joonistusvõistlus “Kõige kaunim roos”. Võistlusele võis esitada vabalt valitud tehnikas nii tunnis kui kodus iseseisvalt joonistatud roose, mis pidid olema kindlas formaadis  – 10X10 cm. Roosi joonistamise konkursil hinnati töid kahes vanuseastmes 1.-4. ja 5.-8. kl. Žüriis olid käsitööõpetaja, arvutiõpetuse õpetaja ja kunstiõpetaja, kes hindasid rooside silmapaistvust, üldmuljet, tehnilist osavust, huvitavat vormi või värvi ning omanäolisust. Nooremas vanusegrupis laekus võistlusele 120 tööd ja vanemas vanusegrupis üle 74 töö. Kuigi tööd olid kõik väga heal tasemel ja žürii töö oli seetõttu raske, kummaski vanusegrupis selgitati välja 1.-3. koht ja anti välja neli eripreemiat.

1.-4.klasside arvestuses I koht – Rona-Liis Vester (3.b); II – koht Karoliine Ritson (2.a); III koht Nora Kull (3.a); eripreemia said Emilia Vorsmann (3.a); Reta Reinberk (4.b); Robin Tagel (4.a) ja Cristelle Kondike (4.c).

4.-8.klasside arvestuses I koht –  Annabel Rootsmaa (8.a); II koht – Arlo Leon Tuvikene (8.a); III koht – Ralf Kasela (5.b); eripreemia said Elizabreth Huum (8.a); Krislin Lisette Sepp (8.c); Kirke Vahur (7.a) ja Elina Eenmäe (5.a). Kaunieid roose saab näha näitusel koolimaja 1. korruse koridoris.