Nõo Põhikooli koduleht

Add Your Heading Text Here

9. klassid Tallinnas

30. novembril 2022 käisid 9.a ja 9.b klassi õpilased tutvumas Eesti Vabariigi oluliste institutsioonidega ning laiendasid oma teadmisi kunsti ja ajaloo valdkonnas.

9.b klassi õpilased tutvusid seadusandliku võimu -Riigikogu tegevustega Toompea lossis. Pärast seda külastati Vabariigi Presidendi residentsi Kadrioru administratiivhoones.

9.a klassi õpilased alustasid ajalooga. Nad laiendasid oma teadmisi Aleksander Nevski katedraali ja Toomkiriku kohta. Edasi külastati Toompea lossi ning siis Stenbocki maja, mis on täidesaatva võimu asupaik.

Järgnevalt külastasid mõlema klassi õpilased KUMU, kus tutvusime eesti kunsti arenguga alates baltisaksa kunstnikest kaasaegse kunstini. Külastasime ka näitust teamLab. Hõljuvad õied igavikumeres https://kumu.ekm.ee/syndmus/teamlab-holjuvad-oied-igavikumeres

Õpetajatena aitasid sündmuse toimumisele ja läbiviimisele kaasa Kadri Roball, Oksana Pääro, Gerli Odrusk ja Astrid Tiideberg.

Õpilased olid väga tublid ning jätsid võõrustajatele väga hea mulje nii oma huvitavate küsimuste kui ka aktiivse osalemisega.